• Обновено
На наполнетост на батеријата контролер за соларен панел систем Tracer4215BN bluetooth функцијата 40A 40amp со сензор на температура и MT50
zoom_in

На наполнетост на батеријата контролер за соларен панел систем Tracer4215BN bluetooth функцијата 40A 40amp со сензор

DEN 5304.00

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Примена:
Осветлување Контролер,Сончев Систем Контролер,Полнач Контролер,Соларни Работна Станица,Напон, Контролер
is_customized:
Yes
Бренд Име:
EPSOLAR
Број На Модел На:
TRACER4215BN
Максимална Струја:
40A
производител:
EPsolar/EPEVER
Функција:
EPSOLAR MPPT Соларни Задолжен Контролор 40A
Макс PV. Voc. на текст:
150V
Ефикасност:
98%
комуникација:
RS-485 порти
Со Далечински метар MT50:
Yes

Слични производи во категоријата..