• Обновено
Tracer3215BN 30A 30amp ЕП производ соларен панел контролер за полнење со USB кабел и сензор на температура на MT50 метар
zoom_in

Tracer3215BN 30A 30amp ЕП производ соларен панел контролер за полнење со USB кабел и сензор на температура на MT50

DEN 3912.00

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Примена:
Осветлување Контролер,Сончев Систем Контролер,Полнач Контролер,Соларни Работна Станица,Напон, Контролер
Максимална Струја:
30A
is_customized:
Yes
Бренд Име:
EPSOLAR
Број На Модел На:
Tracer3215BN
производител:
EPsolar/EPEVER
Функција:
30a задолжен контролор соларни mppt задолжен за контрола на
Макс PV. Voc. на текст:
150V
Ефикасност:
98%
комуникација:
RS-485 порти
Со Далечински метар MT50:
Yes

Слични производи во категоријата..