• Обновено
Се користи,2 ПАРЧИЊА/МНОГУ ASUS geforce GTX 750 1G GDDR5 128bit HD графичка картичка, тестирани добро!
zoom_in

Се користи,2 ПАРЧИЊА/МНОГУ ASUS geforce GTX 750 1G GDDR5 128bit HD графичка картичка, тестирани добро!

DEN 2112.00

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Бренд Име:
ASUS
Asus Модел:
GTX750-FML-1GD5
Графичкиот процесор Модел:
GeForce GTX 750
Видео Капацитетот На Меморијата:
1GB
Интерфејс Тип:
PCI Express X16 3.0
Објектот Состојба:
Користи
Број На Модел На:
GTX750-FML-1GD5
Примена:
Десктоп
Меморија Часовник(Mhz):
5000 MHz
Чипсет Производител:
NVIDIA
Меморија Интерфејс:
128 Bit
Видео Меморија Тип:
GDDR5
Производи Статус:
Користи
Излез Тип Интерфејс:
VGA,DVI,HDMI
DirectX:
DirectX 11

Слични производи во категоријата..