• Обновено
HQCAM 960P 1.3 мегапикселна Аудио мини IP РОЕ камера ONVIF2.0 P2P Plug and Play Мини РОЕ IP Камера Моќ Над Ethernet Надворешен микрофон
zoom_in

HQCAM 960P 1.3 мегапикселна Аудио мини IP РОЕ камера ONVIF2.0 P2P Plug and Play Мини РОЕ IP Камера Моќ Над Ethernet

DEN 1008.00

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Сензор Големина:
1/3
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 2.1 mm
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Димензии (L x W x D)(mm):
120*70*46mm
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Оперативни Системи:
Windows Vista,Windows 7,Windows 8,Mac os,Windows XP
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01
Агол На Гледање (Степен):
90°
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Алармот Акција:
E-Mail Фото
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид,Windows Mobile,Symbian
Напојување(V):
DC12V
Сензор:
CMOS
is_customized:
Yes
Складирање:
Никој
Висока Дефиниција:
720P(HD)
IR Растојание(м):
NO
Технологија:
Pinhole
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Инсталација:
страна
Напојување:
Со РОЕ
Бренд Име:
HQCAM
Тип:
ip камера
Стил:
Мини Камера
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-130PE
Леќа (mm):
3.7 mm
Аудио Излез:
Надворешен Микрофон
Висока Дефиниција:
960P
далечински пристап:
DDNS,Софтвер,P2P
Key1:
Пир Детектор На Движење На Камерата
Стил:
оваа модели поддршка РОЕ
Видео:
H. 264 компресија
Напојување:
РОЕ(Power Over Ethernet)
Сензор:
1/3 AR0130 супер осветлување CMOS сензор HI3518E
копче:
Мини IP Камера за РОЕ
Агол На Гледање (Степен):
90
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Слични производи во категоријата..