• Обновено
Апстракт Arshile Gorky Спреј Големо Платно Слики Отпечатена На Платно Топла Продажба сликарство модуларен шема оркестарот Frameless
zoom_in

Апстракт Arshile Gorky Спреј Големо Платно Слики Отпечатена На Платно Топла Продажба сликарство модуларен шема оркестарот

DEN 431.04

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Големина (Инчен):
30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 60x75cm, 70x90cm
Стил:
Модерна
Материјал:
Платно
Тип:
Платно Printings
Број На Модел На:
излагања dartistes americains на Saint-Louis
Поддршка База:
Платно
Рамка на режимот:
Формулиран
Обликот:
правоаголник
Рамка:
No
Форма:
Еден
оригиналниот:
No
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Медиум:
Масло
Техника:
Спреј Сликарство
Предмети:
Апстракт
Обликот:
правоаголник
Декорација:
Барови,Дома,Хотел,Канцеларија,Кафуле,Ресторан
Материјал:
водоотпорен платно
Рамка:
No
Стил:
Модерна
Тип:
Печатени со Машина
Медиум:
Масло
Пакет:
Валани во Цевка
оригиналниот:
Yes

Слични производи во категоријата..