• Обновено
CT20 турбополнач core 17201-54060 турбо кертриџ 1720154060 CHRA турбина за Тојота Hiace 2.5 TD (H12) 2L-Т турбо мотор
zoom_in

CT20 турбополнач core 17201-54060 турбо кертриџ 1720154060 CHRA турбина за Тојота Hiace 2.5 TD (H12) 2L-Т турбо мотор

DEN 2640.00

Залиха
check Достапно за вашата нарачка

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
CT20
Frequence Опсег:
турбо за тојота hiace 2.5 td
Објектот Ширина:
10cm
Модел Година:
Август 1995 до 1998 Mrz
Поставување на Возило:
внесувањето воздух
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
12cm
Автомобил Производител:
Тојота
Автомобил модел:
Camry
Специјални Функции:
Балансирана CHRA
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
3kg
Модел:
CT20 турбополнач јадро,turbolader,CHRA turbo
Дел Број:
17201-54060 , 1720154060
ОЕМ број:
17201-54060 , 1720154060 , CT20
1.Одговара за:
Кертриџ за Тојота Hiace 2.5 TD (H12) / Toyota Hilux 2.4 ТД (LN/RNZ)
2.Одговара за :
Кертриџ за Тојота Landcruiser ТД ( LJ70,71,73)
моторот:
2L-Т
Капацитет:
2446 кзм / 2429 кзм
моќност:
66 KW
Тип:
Турбополнач кертриџ, турбо core
Гаранција:
1 година

Слични производи во категоријата..